Przejdź do treści
 • Jak wygląda procedura o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce?

  Fundacja Refugee.pl przygotowała materiały informacyjne dla cudzoziemców na temat procedury o udzielenie ochrony międzynarodowej dostępny w sześciu językach.

 • Kunkush. Podróżnik bez wyboru.

  Inspirujący materiał edukacyjny - zachęcamy do zakupu.

  Poznaj prawdziwą historię kota Kunkusha, który uciekając przed wojną wraz ze swoją rodziną – pięciorgiem dzieci razem z ich matką, gubi się w nieznanym miejscu. Czy odnajdzie swoją rodzinę, czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

 • 500+ nie dla uchodźców

  Uchodźcom i beneficjentom ochrony międzynarodowej odmawia się przyznania świadczenia w ramach programu rodzina 500+. Wystąpienie Fundacji.

 • Książka "wędrowne ptaki" została objęta Patronatem naszej Fundacji.

  „Wędrowne ptaki” to książka z najwyższej półki – znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią...

 • SOS dla przedszkoli !

  Z przykrością informujemy, że 1 stycznia 2018 roku, z powodu braku funduszy jesteśmy zmuszeni zamknąć przedszkola i świetlice dla dzieci, które przez ostatnie 2 lata prowadziliśmy w Ośrodkach dla Cudzoziemców w Lininie koło Góry Kalwarii oraz Dębaku koło Podkowy Leśnej. W ośrodkach tych zamieszkują rodziny starające się o nadanie statusu uchodźcy w Polsce.

 • Wspólnoty schronienia

  Zachęcamy do zapoznania się z publikacją powstałą w ramach inicjatywy „Wspólnoty Schronienia”, której celem jest rzetelny dialog o uchodźcach w polskich parafiach. W tworzeniu broszury uczestniczyły organizacje świeckie i katolickie.

Wspomóż nas

Refugee.pl – zawsze otwarci. Pomagamy uchodźcom, migrantom i repatriantom. Działamy na rzecz integracji i ochrony praw cudzoziemców w Polsce.

Wspomóż nas

Kontakt

Fundacja Refugee.pl
im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert

ul. Bracka 23/51
00-028 Warszawa

22 121 20 00

Zobacz dyżury