Kunkush. Podróżnik bez wyboru.

Oto prawdziwa historia kota Kunkusha, który uciekając przed wojną zgubił swoją rodzinę.

Poznaj prawdziwą historię kota Kunkusha, który uciekając przed wojną wraz ze swoją rodziną – pięciorgiem dzieci razem z ich matką, gubi się w nieznanym miejscu. Czy odnajdzie swoją rodzinę, czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

Życie dostarcza najlepszych historii. Tak jest i w tym przypadku. Dzięki tej opowieści można przekazać dzieciom trudny temat wojny i tego kim jest i co czuje uchodźca. Historia opowiedziana jest z perspektywy kota, który nie rozumie wszystkiego co dzieje się dookoła niego.

Do samej bajki dołączony jest zestaw materiałów oraz broszura z dodatkowymi informacjami oraz scenariuszami zajęć.

Wydawnictwo zdecydowało również przeznaczyć 10 zł od każdej sprzedaży na rzecz Fundacji Refugee.pl

Materiał dydaktyczne powstały przy współpracy z portalem uchodźcy.info.

Materiały można kupić na stronie Zielonej grupy

 

http://zielonagrupa.pl/sklep/kunkush-podroznik-bez-wyboru/

14448988_1187793224632730_4020052427558245754_n-584x413

Dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców Lininie – 13 maj 2017

linin_plakat_internet

 

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców w Lininie k. Góry Kalwarii.

Kiedy? Już 13 maja 2017 r. od godz. 11:00 -14:00

 

 

W programie: wata cukrowa, klaun cyrkowy, pokaz copoeira, dmuchane zamki, przysmaki z różnych stron świata i wiele innych.

Wstęp wolny.

 

 

Działanie realizowane jest w ramach projektu Refugee.pl 5 współfinansowanego z FAMI oraz budżetu państwa.

Podczas dnia otwartego będą nas wpierać wolontariusze ze Szkoły Amerykańskiej w Konstancinie, którzy poprowadzą zabawy dla dzieci.

Przedszkole i świetlica w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie i Dębaku

sw2Przedszkole i świetlica w Ośrodku dla Cudzoziemców w Lininie i w Dębaku to miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy mogę twórczo i wesoło spędzić czas. Wspólnie z przedszkolakami bawimy się, malujemy, wycinamy i lepimy (czyli szykujemy się do szkoły i rozwijamy małą motorykę), poznajemy otaczający nas świat, uczymy się nazywać przedmioty w języku polskim, śpiewamy polskie piosenki, biegamy i skaczemy. Uczniowie, po lekcjach, mogą u nas walczyć z zawiłościami prac domowych, uczyć się poprzez zabawę (gry logiczne, kolorowanki matematyczne), rozwijać wyobraźnie, tworząc pełne kolorów prace plastyczne. Spędzając czas w grupie, uczymy się szacunku do innych, a także wyrażania własnego zdania, pracujemy nad poczuciem własnej wartości i po prostu… świetnie się bawimy!

W naszych przedszkolach i świetlicach pracują: Nela i  Kasia (Dębak), Kasia i Uliana (Linin).

16711982_1207439335972041_8773878705975138029_n

WP_20160604_006

sw1sw3

Książka „Wędrowne ptaki” została objęta Patronatem naszej Fundacji.

wedrowne ptaki Wędrowne ptaki” to książka z najwyższej półki – znakomicie ilustrowana opowieść o spotkaniu chłopca z grupą Obcych. O szukaniu porozumienia i wzajemnym poznawaniu się, o szacunku wobec odmienności i fascynacji nią. O potrzebie niesienia pomocy „wędrownym ptakom”. Ale i o tym, co nam  dają.

To w końcu wzruszająca historia o przyjaźni Łukasza z Paulinką, która jeszcze niedawno była… obca. Przyjaźni, która zobowiązuje.
Trudno piękniej opowiedzieć dziecku o tym, że czasem spotykamy na swej drodze „wędrowne ptaki”, a czasem… sami bywamy przybyszami.

Strach przed obcymi, przed dzieleniem się z innymi zostaje w tej książce przeobrażony w poetycką historię o przyjaźni, cieple i bogactwie, które wnosi w nasze życie Obcy. Regina Riepe, „Süddeutsche Zeitung”

Michael Roher, wielokrotnie nagradzany za twórczość literacką i plastyczną (m.in. Austriacką Nagrodą w kategorii Książka dla dzieci i młodzieży, wpisaniem na Honorową Listę IBBY oraz nagrodami Romulus-Candea-Preis 2009 i White Ravens 2012), za książkę „Wędrowne ptaki” otrzymał Nagrodę Miasta Wiednia w kategorii Książka dla dzieci.