Kursy Zawodowe

Od lutego 2019 r. rusza nowy projekt: Kursy zawodowe – nowe umiejętności, lepsze życie.

Dzięki kursom zawodowym cudzoziemcy zdobywają nowe umiejętności. Ponadto certyfikaty wystawione przez polskie ośrodki szkoleniowe zwiększają zaufanie pracodawcy do takiej osoby. To ułatwia znalezienie pracy.

Jednak kurs zawodowy to nie tylko szansa na zdobycie nowego zawodu. Od wielu lat pracujemy z cudzoziemcami, pomagając im między innymi w zdobywaniu nowych umiejętności i poszukiwaniu pracy. Nasze doświadczenie wskazuje, że ma to znaczny wpływ na integrację z naszym społeczeństwem.

Podczas szkolenia cudzoziemiec musi się porozumiewać po polsku i czytać materiały w tym języku. Dzięki temu poprawia swoją znajomość języka polskiego. Poznaje też nowe osoby oraz sposoby poszukiwania pracy.

Możliwość nauki i znalezienia pracy wpływają również pozytywnie na psychikę cudzoziemców. Trudności z załatwieniem codziennych spraw i brak perspektyw powodują, że wielu cudzoziemców popada w depresję. Udział w szkoleniach i perspektywa pracy pomagają ten stan zwalczyć.

Projekt jest realizowany z wpłat indywidualnych. Jeżeli popierają Państwo naszą wizję integracji przez pracę, możecie dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu. Jednorazowe wpłaty lub zlecenia stałe prosimy przekazywać na rachunek Fundacji:

PL 91 2030 0045 1110 0000 0402 1930.

4297P1000110