Zapasy – Młodzi Mistrzowie! Wesprzyj!

Refugee.pl od wielu lat z sukcesem wpiera integrację dzieci cudzoziemskich /uchodźczych w Polsce. Razem z zaangażowanymi trenerami z UKS Akademia Sportu Baniocha-Coniew prosimy o wsparcie dla 34 polskich i cudzoziemskich (pochodzących głównie z Czeczenii) zawodników i zawodniczek, uczniów szkoły podstawowej w Coniewie.
Pięć razy w tygodniu, po lekcjach dzieci trenują wspólnie zapasy. 17 dzieci mieszka w odległym o 4 km ośrodku dla uchodźców w Lininie.

Filia Akademii Sportu w szkole w Coniewie działa od roku 2017, ale już ma niesamowite wyniki. Dziewczynki (!) i chłopcy z ośrodka dla cudzoziemców zdobyli w 2017 roku aż 35 medali w turniejach zapaśniczych – krajowych i międzynarodowych !! Z klubem współpracują utytułowani zapaśnicy Andrzej Wroński – dwukrotny medalista olimpijski oraz Andrzej Supron, mistrz świata i Europy.

Nie brakuje więc energii i zapału wśród dzieci oraz ogromnego zaangażowania trenerów, którzy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie zajęć. Brakuje zaś środków, żeby wyposażyć dzieci w sprzęt, ubrania i umożliwić udział w zawodach i osiąganie prawdziwych sukcesów

Jeśli uda nam się zebrać 20 tysięcy złotych pozwoli to na kontynuowanie treningów przez rok i pokrycie kosztów udziału dla wszystkich: polskich i cudzoziemskich 34 zawodników/czek w 14 turniejach, np. Międzynarodowym Turnieju UWW Memoriał Wacława Ziółkowskiego, IV Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików, Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka) w 2018 r. oraz
• zakupu butów (1 para kosztuje min. 200zł), trykotów zapaśniczych (200 zł) oraz dresów sportowych (150 zł)
• opłatę za wynajem sali gimnastycznej w szkole w Coniewie (1200 zł rocznie),
• dojazdów na zawody (do końca roku dzieci wezmą udział w 13 zawodach, zakwaterowania, wyżywienia i wpisowego dla zawodników (ok. 150 zł za jedną osobę).
• badań lekarskich (ok. 150zł);
• zakupu sprzętu do treningów, np. manekina zapaśniczego (1000-1500 zł) w zależności do wagi

Sport to fantastyczna okazja do integracji. Podczas treningów i zawodów dzieci mogą lepiej poznać się z kolegami i koleżankami ze szkoły, nawiązać przyjaźnie. Nic tak nie łączy jak wspólne działanie i cel. Treningi, zawody i czas spędzony razem jest okazją do poznania kultury, zwyczajów, źródłem inspiracji i motywacji oraz radości, kiedy zdobywa się medale na turniejach. Nagle wszyscy są równi, wszyscy są kolegami i koleżankami z maty. Przestają liczyć się różnice, kolor skóry, czy język.

Razem mamy siłę i moc, aby dać dzieciom szansę na rozwój pasji, umiejętności, wiary w siebie oraz umożliwić lepszą integrację. Liczymy na Państwa szczodrość i serce!
Dziękujemy bardzo za wpłatę w każdej wysokości oraz jak najszersze udostępnianie tego wydarzenia!
Będziemy informować o postępach zbiórki i młodych zawodników 

Prosimy o wpłaty na konto nr:
91 2030 0045 1110 0000 0402 1930
Tytuł przelewu: ZAPASY
Adresat:
Fundacja Refugee.pl
ul. Bracka 23/51
00-028 Warszawa

maly