Zorganizuj Dzień Uchodźcy w swojej miejscowości!

20 czerwca przypada Światowy Dzień Uchodźcy. Jest to gest solidarności z tysiącami osób, które uciekły ze swoich domów przed prześladowaniem. Działania i akcje podejmowane w tym okresie mają przypominać, że nikt nie jest uchodźcą z wyboru. Uchodźcą jest natomiast osoba, która zmuszona chronić swoje życie i życie swoich bliskich ucieka z domu do innego, bezpiecznego miejsca.

Fundacja Refugee.pl oraz Fundacja im. Stefana Batorego zapraszają do włączenia się w obchody Dnia Uchodźcy w Polsce. Zachęcamy do zorganizowania spotkania filmowego i pokazana dwóch filmów: krótkiego metrażu „Kuzyni” w reż. Bartosza Tryzna i Moniki Stpiczyńskiej oraz pełnego metrażu „Salam” reż. Zach Ingrasci, Chris Temple.

filmy

Każda instytucja kultury, szkoła, organizacja pozarządowa lub osoba, która chciałaby zorganizować pokaz filmowy, otrzyma od nas bezpłatnie oba filmy. My zapewniamy nośnik filmu oraz licencję na pokaz.

Wystarczy zgłosić się do nas pisząc maila na adres: filmy@refugee.pl. Piszcie!

Koniecznie przeczytajcie warunki organizacji pokazu załączone poniżej.

Dzień Uchodźcy w Warszawie jest częścią ogólnopolskiej akcji w ramach, której będzie organizowanych szereg różnego rodzaju wydarzeń. Jeżeli chcecie się włączyć w ich organizację i szukacie inspiracji odsyłamy Was na stronę: uchodzcymilewidziani.com

Informacje o filmach

Warunki pokazu