Wspieraj nas

Chcesz wspomóc nasze działania? Zapraszamy do dokonywania wpłat na nasze konto bankowe oraz konto Pay Pal. Zebrane fundusze przeznaczamy na:

– działania integracyjne
– wyprawki dla noworodków
– leki
– naukę języka polskiego

Przelewy prosimy kierować na numer konta: 91 2030 0045 1110 0000 0402 1930
w tytule wpisując: „uchodźcy” lub „działania statutowe”

Możesz ustawić comiesięczną wpłatę z konta Pay Pal lub stałe zlecenie w swoim banku. Każda kwota jest cenna. Darowiznę może otrzymać każda organizacja, która została zarejestrowana w sądzie (czyli ma osobowość prawną) – stowarzyszenie lub fundacja. Nie muszą one mieć statusu organizacji pożytku publicznego.

Darowizny od osób fizycznych:          

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu. Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji. Ustawa o podatku od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określa, iż można odliczyć darowizny:

-przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie),
– organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom), o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy

Darowizny od osób prawnych:

Od podstawy opodatkowania można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Należy pamiętać, iż w przypadku gdy przedmiotem darowizny są pieniądze, to powinna ona być udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanej organizacji.

Zapisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust 1 pkt 1 i 7) dotyczące możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego (od 01.01.2004 r.) określają, iż można odliczyć darowizny:
  1. przekazane na cele zawierające się w sferze zadań publicznych (określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie),
    – organizacjom, (m.in. stowarzyszeniom i fundacjom) o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 tej ustawy,
    – prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych określonych w tej ustawie.
Zaś w przypadku darowania rzeczy lub usług – dokumentem potwierdzającym przekazanie tej darowizny oraz dokumentami potwierdzającymi faktyczne wydatki związane z tą darowizną.

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ Z OKAZJI SWOJEGO ŚWIĘTA
Jeśli chcesz świętować ważne dla Ciebie wydarzenie w wyjątkowy sposób – włącz w to rodzinę i znajomych. Poproś, żeby pieniądze, które przeznaczyliby na kupienie Ci prezentu, wpłacili na konto Fundacji Refugee.pl. Niech Twoje święto będzie okazją do tego, żeby zrobić coś dobrego dla innych!
Na każdym ze spotkań rodzinnych lub ze znajomymi, na ślubach, chrzcinach, urodzinach lub przy innych okazjach możesz zbierać pieniądze na wsparcie działań Refugee.pl. Jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj wsparcia, koniecznie nas o tym poinformuj. Twoja historia może być także inspiracją dla innych! Chętnie zobaczymy i opublikujemy zdjęcia z Twojej zbiórki.
Jeśli wszyscy, wśród których zbierasz są Twoimi bliskimi znajomymi nie musisz rejestrować zbiórki. Po prostu zbieraj, a później przekaż nam dochód ze zbiórki.
Weź zwykły koszyk, pudełko, pojemnik i zbieraj pieniądze bezpośrednio od swoich gości. Później wystarczy przelać je na konto Refugee.pl
Poproś swoich znajomych o wpłaty on-line.

ZORGANIZUJ ZBIÓRKĘ W PRACY
Całym zespołem chcecie wspólnie zrobić coś dobrego? A może organizujecie imprezę integracyjną albo spotkanie świąteczne? To doskonałe okazje, żeby wspierać Refugee.pl
• Zorganizuj zbiórkę pieniędzy związaną z tematycznym dniem: Dzień Dziecka, Boże Narodzenie, Międzynarodowy Dzień Uchodźcy czy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Okazji jest wiele!
• Zorganizujcie kiermasz kulinarny: niech każdy upiecze coś pysznego i wystawi na sprzedaż na korytarzu. Zebrane pieniądze mogą wesprzeć wybrane działania Refugee.pl.
• Zróbcie wyprzedaż garażową połączoną z licytacją. Każdy ma ubrania, których nie nosi lub rzeczy, z których już nie korzysta. Zróbcie licytację, postawcie sobie wyzwania i zbierajcie pieniądze w miłej atmosferze.