Pracownicy i współpracownicy

Zarząd Fundacji Refugee.pl:

Agnieszka Kunicka – Prezes

Z wykształcenia archeolog i manager: absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów z zarządzania na SGH. Przez 10 lat związana z Polską Akcją Humanitarną jako: wolontariuszka, koordynator ds. finansowych i dyrektor Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom PAH. Inicjowała i realizowała programy oraz projekty pomocowe dla cudzoziemców i repatriantów, a także działania skierowane do polskiego społeczeństwa, zarządzała zespołem 150 osób. Zna język rosyjski i angielski.
W maju 2011 została powołana przez prof. Irenę Lipowicz, Rzecznika Praw Obywatelskich w skład Komisji Ekspertów ds. Migrantów. Kontynuuje tę pracę również w zespole nowego Rzecznika – Adama Bodnara. W 2015 roku brała również udział w pracach Międzyresortowego Zespołu do spraw przesiedleń i relokacji uchodźców.
Pasjonatka i wielbicielka fotografii, absolwentka trzyletniego Studium Fotografii ZPAF.

Jolanta Binicka – Skarbnik

Z wykształcenia ogrodnik, ale dość szybko zauważyła, że praca z ludźmi jest znacznie bardziej interesująca.
Pomaganie innym rozpoczęła od pomocy znajomym, którzy w powodzi 1997 roku stracili dom i cały dorobek życia. Od 1999 związana z Polską Akcją Humanitarną- z przerwami na różne życiowe zawirowania. Zaczęła od wolontariatu w sekretariacie, by na koniec zastępować dyrektor Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom. Po rozwiązaniu CPUiR została członkiem zarządu Fundacji Refugee.pl.
Prywatnie przez ponad 20 lat ćwiczyła Tai-Chi Kung-fu, po czym stwierdziła, że swoją siłę, czas i energię lepiej przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego i w wolnym czasie biega na spacery z psami ze schronisk.

Natalia Gebert – pracowniczka socjalna

Miała być weterynarzem, została kulturoznawcą. Studia wyleczyły ją z europocentryzmu i nauczyły patrzeć z dystansem na różnice między kulturami. Od wielu lat wykorzystuje te umiejętności w praktyce jako tłumacz. Jest współzałożycielką warszawskiej inicjatywy nieformalnej Dom Otwarty. Od 2015 r. działa społecznie na rzecz uchodźców i szerzenia wiedzy o migracjach

Bożena Wanatowska – nauczycielka języka polskiego, mówi o sobie:

Uczę już ponad 10 lat, nie jestem polonistką ani nauczycielką tylko inżynierem, a dlaczego to robię  bo chcę pomóc. Uważam, że znajomość języka w nowym kraju to podstawa do rozpoczęcia nowego życia. Ktoś kiedyś już stwierdził „Bezcelowe są zabiegi o dobre plony, gdy ziarno źle posiane”.

Ola Jaryńska– nauczycielka języka polskiego, mówi o sobie:

Pochodzę z Wałbrzycha. Z wykształcenia jestem polonistką (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), 7 lat spędziłam w Rosji jako nauczycielka i lektorka języka polskiego. Z pasji do swojego zawodu uczę obcokrajowców na co dzień. Poza tym kocham słońce i wodę, lubię pływać i chodzić po lesie, nawiązywać nowe znajomości i pomagać. W wolnych chwilach organizuję spotkania dla kobiet chrześcijańskich, na których zdobywają nowe umiejętności, rozwijają swoje talenty i poznają miłość Boga. Mam też dwa koty, bo lubię zwierzęta. Od 2012 r. mieszkam i pracuję w Warszawie.

Archive